Dr. MH KOREI

از بین بردن ایرادات و مشکلات پوستی با میکرودرم

میکرودرم روشی پرکاربرد و پیشرفته برای از بین بردن ایرادات و مشکلات پوستی نظیر جای زخم، جوش، لک و سایر موارد مشابه است. با توجه به جایگاه مهم زیبایی و سلامتی، ایرادات پوستی به خصوص در صورت می‌تواند در زندگی روزمره بسیاری از افراد تأثیر منفی داشته باشند و با کاهش اعتماد به نفس آن‌ها به مشکلات زیادی منتهی شود. این افراد می‌توانند با کمک میکرودرم صورت از داشتن پوستی شفاف لذت ببرند و در نتیجه حس بهتری داشته باشند. همچنین با در نظر گرفتن اینکه میکرودرم از پیش از سال ۲۰۰۰ در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته و سپس با پیشرفت و توسعه وارد ایران شده است، به عنوان روشی مطمئن و امتحان شده به حساب می‌آید.
میکرودرم یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن مشکلات پوستی و جوان سازی است که به دلیل غیرتهاجمی و غیرشیمیایی بودن کمترین عارضه را در مقایسه با سایر روش‌ها خواهد داشت. از این رو در ادامه جوانب مختلف میکرودرم صورت را به همراه کاربردها و عوارض آن شرح خواهیم داد.

کاربردهای میکرودرم

کلینیک‌های تخصصی از میکرودرم برای کاربردها و اهداف گوناگونی استفاده می‌کنند تا پوستی درخشان‌تر و جوان‌تر را برای مراجعه کنندگان به ارمغان آورند. به طور کلی اکثر مراکز با تشخیص پزشک متخصص از میکرودرم برای از بین بردن ایرادات سطح پوست استفاده می‌کنند و همچنین موارد مصارف آن محدود به پوست صورت نیست و بسیاری از افراد از این طریق برای پاکسازی و رفع مشکلات پوست دست‌ها، بازوها، کمر، قفسه سینه، گردن و حتی ران‌ها اقدام می‌کنند. در ضمن این مصارف تنها مختص به بانوان نیست و آقایان هم در هر سنی می‌توانند با بهره‌گیری از کاربردهای میکرودرم صورت به جوان سازی و رفع اشکالات پوست بپردازند. در ادامه پنج مورد از مهمترین این کاربردها را شرح داده‌ایم.

رفع کک و مک یا لک‌های پوستی

بسیاری از افراد به صورت مادرزادی یا در مرور زمان دچار کک و مک یا لک‌های پوستی می‌شوند و این مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. در مواردی لک‌های پوستی به دلیل بالا رفتن سن، اشعه آفتاب و یا حاملگی در نواحی مختلف بدن از جمله صورت ایجاد می‌شوند که خوشبختانه امروزه با کمک میکرودرم امکان رفع کک و مک و یا این لک‌های پوستی وجود دارد و مراجعه کنندگان می‌توانند بار دیگر جوانی و شادابی پوست را تجربه کنند. با کمک این روش بافت قسمت‌هایی از پوست که توسط اشعه آفتاب و بالا رفتن سن آسیب دیده‌اند، ترمیم شده و دوباره صاف و شفاف بودن را تجربه می‌کند. البته در بعضی از موارد ممکن است دکتر متخصص در کنار میکرودرم صورت تعدادی داروی خاص هم برای نتیجه‌گیری بهتر تجویز نماید.

رفع جای زخم و جوش

بسیاری از افراد به منظور رفع جای زخم و جوش به میکرودرم صورت جذب می‌شوند. جوش‌های صورت برای این افراد لکه‌ها و نقاط قرمز مانندی در نواحی مختلف صورت باقی گذاشته‌اند که موجب کاهش زیبایی پوست شده است. همچنین عده‌ای دیگر به دلایلی دارای جای زخم یا اسکار هستند که با از بین بردن آن‌ها می‌توانند حس بهتری را تجربه کنند. در این مواقع میکرودرم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد که جای جوش و اسکار را با توجه به عمق آن‌ها در چند جلسه کوتاه برطرف خواهد کرد تا در نتیجه پوستی شفاف را به متقاضیان هدیه کند.

از بین بردن آکنه و جوش صورت

انواع جوش و آکنه از رایج‌ترین ایرادات پوستی هستند که به ناحیه صورت محدود نشده و در جاهای مختلف بدن به خصوص گردن، قفسه سینه، کمر و بازوها به تعداد کم یا زیاد ظاهر می‌شوند. همچنین جوش‌های سر سیاه در قسمت‌های مختلف از جمله بر روی بینی هم از دیگر موارد آزار دهنده برای بسیاری از اشخاص است که به کاهش اعتماد به نفس آن‌ها منجر می‌شود. حتی در بسیاری از مواقع جوش‌های صورت باعث محدودیت در استفاده از لوازم آرایشی دلخواه و جوش‌های بدن باعث محدودیت در پوشیدن لباس‌های مورد علاقه می‌شود و افراد زیادی از این مسئله شکایت دارند. از بین بردن آکنه و جوش از دیگر کاربردهای مهم میکرودرم به حساب می‌آید که با استقبال زیادی هم مواجه شده است.

لایه برداری و شفاف سازی

روزبه‌روز افراد بیشتری به اهمیت انجام مراقبت‌های پوست و صورت پی می‌برند و لایه برداری و از بین بردن سلول‌های مرده از مراحل بسیار مهم آن به شمار می‌رود. این افراد با بهره‌گیری از میکرودرم صورت می‌توانند به آسانی لایه برداری عمیق و مناسبی انجام دهند تا طراوت و زیبایی پوست را چندین برابر کنند. همچنین از این طریق امکان کنترل چربی پوست و بستن منافذ باز وجود دارد تا در نهایت پوستی شفاف‌تر ایجاد شود. به علاوه مکشی که دستگاه میکرودرم آبریژن بر روی پوست مراجعه کنندگان انجام می‌دهد، چین و چروک‌های سطحی را هم از بین خواهد برد.

رفع کدری و روزاسه پوست

عوامل گوناگونی از جمله تجمع سلول‌های مرده در زیر پوست موجب کدری پوست می‌شوند که خوشبختانه با بهره‌گیری از میکرودرم صورت امکان رفع آن وجود دارد و حتی عده‌ای برای رفع تیرگی و کدری نواحی دیگر بدن از جمله کشاله ران و زیر بغل از آن استفاده می‌کنند. همچنین به طور خلاصه میکرودرم صورت بهترین روش برای درمان روزاسه است که یکی دیگر از مشکلات پوستی به حساب می‌آید و اغلب در سنین بالا در نواحی گونه‌ها و بینی باعث التهاب و قرمزی می‌شود. از جهتی هر یک از مشکلات پوست صورت از جمله جوش سر سفید، جوش سر سیاه، لکه‌ها، اسکار و حتی روزاسه به عدم یکدست و شفاف بودن پوست منتهی می‌شوند که میکرودرم با از بین بردن کلیه این موارد باعث رفع کدری و سپس یکدست شدن آن می‌شود.

تعداد جلسات میکرودرم

به طور کلی تعداد جلسات میکرودرم به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به رنگ پوست، شدت و نوع ضایعه پوستی اشاره کرد. با این حال در اکثر موارد حدود ۲ الی ۸ جلسه برای نتیجه‌گیری نیاز خواهد بود. اغلب برای رفع مشکلات جزئی و سطحی مانند جوش‌های سر سیاه تنها ۲ جلسه کافی است، در حالی که برای رفع مشکلات شدیدتر و عمیق‌تر برای نتیجه‌گیری مطلوب به جلسات بیشتر و گاهی حتی بیش از ۸ جلسه نیاز خواهد بود. همچنین فواصل زمانی بین جلسات وابسته به نظر و تشخیص پزشک یا تکنسین متخصص می‌تواند از یک تا چهار هفته یکبار متغیر باشد.