Dr. MH KOREI

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

اولین نشانه‌های پیری در پوست اطراف چشم و حدود دهه سوم زندگی ایجاد می‌شود. با افزایش سن کلاژن در لایه‌های عمیق پوست از بین می‌رود. کلاژن از پوست ما حمایت می‌کند و باعث می‌شود که پوست سفت به صورت بچسبد و با از دست دادن کلاژن، پوست شل و افتاده می‌شود. همچنین پیشانی و ابروها با فعالیت عضلات دور چشم به پایین کشیده می‌شوند.
وقتی اخم می‌کنیم، به مرور زمان و تکرار هر روزه این حرکت، ابروها دچار افتادگی خواهند شد. ترکیب پیرشدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم، در طول یک دوره زمانی باعث می‌شود که ابرو و پیشانی روی پلک پایینی دچار افتادگی شوند. این مساله باعث می شود که ظاهر صورت پیرتر به نظر برسد. تزریق بوتاکس علاوه بر آثاری که در از بردن چین و چروک‌ها دارد، با به کار گیری تکنیکی خاص قادر است لیفت ابرو را هم انجام دهد در واقع تزریق بوتاکس تنها یک روش درمانی برای ترمیم چین و چروک دور چشم و ابرو و … نیست، بلکه می‌تواند نیاز به جراحی لیفت ابرو را هم به تاخیر اندازد.

تاثیر تزریق بوتاکس در لیفت ابرو

بوتاکس با شل کردن عضله‌هایی که پیشانی را به سمت پایین می‌کشند، کار می‌کند. وقتی بوتاکس به عضله‌های اخم و کنار ابرو تزریق می‌شود، عضله‌ها شل می‌شوند و پوست پیشانی می‌تواند بالا برود. خط اخم نیز کاهش پیدا می‌کند. وقتی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم، عضله بالایی دور چشم تزریق شد، عضله شل می‌شود قسمت خارجی پیشانی را به پایین نمی‌کشد و پوست پیشانی می‌تواند بالا برود. دو عضله بزرگ در پیشانی، عضله‌های فرونتالیس، پیشانی را نگه می‌دارند و به سمت بالا می‌کشند. عضلات اخم و دورچشم برخلاف عضلات فرونتالیس پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. وقتی عضلات دورچشم و اخم توسط بوتاکس شل شدند، عضله فرونتالیس می‌تواند به خوبی پیشانی را بالا بکشد. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیز از قابلیت‌های این روش تزریقی است. در این روش با پیشرفت قابل توجه و سفت شدن پلک‌های بالایی، صاف و جوان شدن ناحیه اخم بین ابروها و کاهش چین و چروک دور چشم، صورت ظاهری با طراوت و جوان به خود می‌گیرد و دیگر از چشمان خسته و عبوس خبری نیست. افرادی که پلک‌های سنگینی ندارند و به دنبال بهبود سریع و آسان در ظاهر کلی ابروهای خود هستند، می‌توانند با انتخاب این روش ترمیم نسبتاً خوبی در این ناحیه داشته باشند. در این افراد تزریق بوتاکس می‌تواند گزینه مناسبی باشد. با تزریق بوتاکس به عضلات پایین آوردنده ابروها، عضلات ضعیف می‌شوند و ابروها بالا برده می‌شوند. در انجام این روش، هدف جلوگیری از تغییر شکل ابروها توسط عضلات در طول زمان است.

روشهای مختلف لیفت ابرو

البته روشهای دیگری هم برای لیفت ابرو وجو دارد که تزریق ژل یا فیلر هم یکی از آنها است. تزریق مواد پرکننده (فیلر) موجود در بازار نیز می‌توانند دم ابرو را بالا ببرند، جراحی لیفت ابرو هم به عنوان یک روش تهاجمی برای لیفت ابرو و رفع بسیاری از نقایص این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته به دلیل تهاجمی بودن عوارض خاص خود را دارد. انتخاب مناسب ترین روش، بستگی به میزان مورد نیاز ترمیم در ابروها دارد. تزریق ژل یا فیلر و تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، روشهای درمانی غیرتهاجمی و موقتی هستند که برای تمدید تاثیرات، نیاز به تکرار دارند.

زمان تزریق و ماندگاری تزریق بوتاکس در لیفت ابرو

درمان در عرض چند دقیقه صورت می‌گیرد و نتایج آن حداقل برای سه تا چهار ماه باقی خواهد ماند. بسیاری از جراحان و متخصصان پوست، بوتاکس را بخش جدایی ناپذیر جراحی لیفتینگ یا بالا کشیدن ابرو در نظر می‌گیرند، زیرا کاربرد آن قبل از جراحی به شل شدن عضلات و بهبود بیمار کمک می‌کند.در صورتی که تزریق بوتاکس به درستی، توسط پزشک مجرب انجام شود، ابروها به شکل نامحسوس و در عین حال موقتی بالا می‌روند و جذابیت چشمها افزایش پیدا می‌کند.