Dr. MH KOREI

تفاوت تزریق ژل با فیلر

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تفاوت تزریق ژل با فیلر آشنا کنیم. امروزه زیبایی به یکی از معیارهای مهم برای بسیاری از افراد تبدیل شده است و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهی برای افزایش زیبایی خود هستند. بنابراین بسیاری از افراد به دنبال تزریق ژل و فیلر به لب ها و سایر قسمت های صورت هستند.
در ادامه برای آشنا شدن با تفاوت تزریق ژل با فیلر با ما همراه باشید.

ژل و فیلر چیست ؟

ژل و فیلر موادی هستند که برای پر کردن چین و چروک، حجم دادن و اصلاح خطوط صورت استفاده می شوند. از تزریق فیلر زیر پوست می توان برای جبران کاهش حجم، رفع چین و چروک، بهبود فرم صورت و بدن استفاده کرد و به طور کلی از فیلر ژل برای قسمت هایی مانند گردن، صورت و دست ها استفاده می شود که ظاهری جوان را ایجاد می کند. صورت صاف تر و بهتر می شود. زیرا استفاده از فیلرها می تواند از همان جلسه اول نتایج مشهودی داشته باشد و نسبت به جراحی های زیبایی هزینه و سختی کمتری دارد. استقبال بسیار خوبی از آن ها شد.

جوان سازی و زیبایی با تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر یکی دیگر از روش های رایج جراحی است که کاربردهای زیادی دارد و به همین دلیل طرفداران زیادی پیدا کرده است. ژل ها با پرکردن قسمت هایی از بدن که نیاز به حجم بیشتری دارند، افراد را زیباتر و جوان تر نشان می دهند. برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست مرتبط با پیری استفاده می شود. به دلیل افزایش سن، کلاژن زیر پوست کم می شود و قسمت های خاصی از صورت دچار افتادگی و چین و چروک می شود. در صورت افزایش حجم این قسمت ها و تزریق مواد موثر برای درمان این افتادگی و چین و چروک، فرد می تواند با تزریق ژل به مقدار زیاد، جوانی و شادابی خود را بازیابد. ژل و فیلرهای پوستی هستند که حاوی ترکیبات مختلفی هستند و به زیر پوست تزریق می شوند. پرکننده ها از مواد مختلفی ساخته می شوند و فرمول های مختلف آن ها خواص متفاوت آن ها را تعیین می کند. پرکننده‌های پوستی یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست هستند. آن ها می توانند ظاهری جذاب برای شما ایجاد کنند و سن ظاهر شما را کاهش دهند. انتقال این مواد به قسمت های مختلف پوست باعث افزایش حجم این ناحیه و کاهش اثرات پیری می شود. صورت یکی از مهم ترین عناصر زیبایی شما محسوب می شود و اولین ناحیه ای است که احساسات شما در ابتدا ظاهر می شود که باعث ایجاد چین و چروک در صورت شما می شود. استفاده از پرکننده ها باعث افزایش حجم نواحی و از بین رفتن خطوط ذکر شده می شود. کیفیت مواد و برندهای فیلر و ژل هر روز در حال افزایش است. این ژل ها و پرکننده ها از انواع مواد موجود در بدن انسان، حیوانات و حتی برخی مواد مصنوعی تولید می شوند. استفاده از ژل یا فیلر خطر بالایی ندارد و هیچ گونه نگرانی برای سلامتی ایجاد نمی کند. این روش کاملا بی خطر است و می توانید تغییری زیبا و مطمئن را تجربه کنید. فیلر یا ژل ماده ای شبیه ژلاتین است که با هدف جبران کاهش چربی، صاف کردن چین و چروک و یا جوان سازی و زیبایی صورت به زیر پوست تزریق می شود. جوان سازی و کمک به بهبود زیبایی از طریق تزریق ژل یک روش ریکاوری مقرون به صرفه، ارزان و کوتاه است.

چه زمانی نیاز به تزریق ژل و فیلر است ؟

افراد می توانند برای از بین بردن چین و چروک های پوست یا بهبود فرم صورت خود ژل و فیلر تزریق کنند. اما برای برخی از بیماران روش های جراحی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا لیفت چشم توصیه می شود و درمان های غیر جراحی برای جوان سازی پوست مانند تزریق فیلر نمی تواند فوایدی را به همراه داشته باشد. نتایج مشابه روش های جراحی است، اما تزریق ژل و فیلر باید طبق نظر پزشک انجام شود.

انواع ژل ها :

ژل تشکیل دهنده از کلاژن :

این مواد جزو اولین محصولاتی بودند که در زمینه تزریق فیلر یا ژل مورد استفاده قرار گرفتند و از بدن گاو استخراج شدند. این به خوبی انجام شد، اما به دلیل واکنش آلرژیک گاهی اوقات از آن ها استقبال نمی شد. تزریق فیلرهای مبتنی بر کلاژن باعث تقویت وضعیت پوست، بهبود ساختار آن و همچنین از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک صورت می شود.

هیالورونیک اسید و تزریق ژل :

این ماده محبوب ترین پرکننده چین و چروک پوست است. البته باید گفت که این ماده به طور طبیعی در زیر پوست وجود دارد و توسط بدن تولید می شود. ماندگاری نتیجه این تزریق بین یک تا دو سال می باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که تزریق مکرر این ماده می تواند به طور طبیعی تولید کلاژن را تحریک کرده و به تدریج چین و چروک را کاهش دهد. به نظر می رسد خطر عفونت پس از تزریق این فیلر بسیار کم باشد. نتایج حاصل از تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک خیلی سریع ظاهر می شود. البته این سوال به مهارت پزشک و متابولیسم فرد بستگی دارد. این پرکننده ها برای گونه ها، لب ها، چین و چروک های صورت، زیر چشم ها و حتی برای حجم دادن به دست ها استفاده می شود.

تزریق ژل مصنوعی :

این دسته از پرکننده های چین و چروک شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به طور طبیعی در پوست وجود ندارند. این مواد عوارض جانبی بیشتری دارند، اما اثر خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند. زیرا جذب بدن نمی شوند. از آنجایی که این فیلرها به طور طبیعی در بدن وجود ندارند، ممکن است پس از تزریق رد شوند. دوام بیشتر دلیل مهمی است که چرا برخی افراد چنین پرکننده هایی را انتخاب می کنند.

تفاوت تزریق ژل با فیلر

تزریق ژل و فیلرها تفاوت هایی با هم دارند اما در واقع ژل ها نوعی پرکننده پوست هستند. همه انواع پرکننده های پوستی ژل محسوب نمی شوند. در واقع پرکننده های نیمه دائمی و دائمی از انواع ژل ها هستند. لازم به ذکر است که ژل ها به دلیل عوارض جانبی عموما مورد استفاده قرار نمی گیرند. تزریق فیلر ظاهر طبیعی تری نسبت به تزریق ژل ایجاد می کند. به همه این دلایل، تزریق فیلر این روزها طرفداران بیشتری دارد. تزریق فیلرهای موقت، زیرا فیلرها عموماً از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند که ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. استفاده از این ماده برای زیبایی بسیار مفید است.

سخن پایانی

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله تفاوت تزریق ژل با فیلر همراه ما بودید.