Dr. MH KOREI

فیشیال پوست صورت

صورت، یکی از بارزترین قسمت‌های بدن است و اولین ناحیه‌ای است که اثرات بالا رفتن سن یا استرس‌های محیطی را به خوبی نشان می‌دهد، به همین خاطر، مراقبت از پوست صورت اهمیت بالایی پیدا می‌کند. حفظ سلامت پوست بر ظاهر و شادابی صورت تاثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا پوستی جوان و سرزنده داشته باشید. سطح پوست ما پوشیده از سلول‌های مرده‌ای است که در واقع از پوست محافظت می‌کنند، هر ماه در حالت طبیعی این سلول‌های مرده از بین می‌روند و سلول‌های جدیدی جایگزین می‌شوند. از آن جایی که سلول‌های مرده بر روی سطح پوست جمع می‌شوند، از میزان درخشندگی و شادابی پوست کاسته خواهد شد.
روش‌های خانگی بسیاری برای مراقبت از پوست وجود دارد، مانند شست و شوی صورت با لوسیون، استفاده از کرم‌های مرطوب کننده یا ماسک‌های ویتامینه، اما گاهی بهتر است این کار به صورت اصولی و توسط فرد متخصص انجام شود. فیشیال پوست، از جمله درمان‌های مراقبت پوست است که صرف نظر از این که پوست چرب، خشک یا مستعد جوش و آکنه دارید، می‌توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

فیشیال پوست چیست ؟

فیشیال پوست، درمان پوستی چند منظوره است که شامل بخار، ماسک صورت، لایه برداری، پاکسازی، ماساژ صورت و انواعی از کرم‌ها و لوسیون هاست. به بیان ساده تر، درمانی که با هدف بهبود ظاهر پوست و آرامش بیشتر پوست و صورت انجام می‌شود. درمانی که نیازی به استفاده از محصولات خاصی نیست و اگر به درستی و متناسب با نوع پوست شما انجام شود، مزایای بسیاری را به همراه دارد. به عنوان مثال، این نکته باید در نظر گرفته شود که، لایه برداری نباید برای پوست‌های حساس انجام شود.

فیشیال از جمله روش‌های جدیدی است که به منظور جوانسازی پوست انجام می‌شود و از آن جایی که کاملا غیر تهاجمی است، بسیاری از افراد این روش را به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند. از دیگر کاربردهای فیشیال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

◽ افزایش تولید کلاژن،
◽ برداشت سلول‌های مرده پوست،
◽ بهبود ظاهری خطوط و لک‌های ظریف روی صورت،
◽ پاکسازی منافذ،
◽ رطوبت دهی و آبرسانی پوست.

مزایای فیشیال پوست

پاکسازی عمقی

پاکسازی به مراتب بهتر و عمقی تر از روش‌های پاکسازی خانگی، که کمک می‌کند هر گونه تجمع چربی، سموم و کثیفی‌ها و هم چنین باکتری‌هایی که در بروز مشکلات پوستی دخیل هستند، برداشته شوند و از بین بروند. لایه برداری مناسب و خوب مانند میکرودرم، هر گونه سلول مرده را از روی پوست برمی دارد، منافذ از بین می‌برد و امکان جذب بهتر دیگر محصولات را فراهم می‌کند. این کار هم چنین کمک می‌کند تا پوستی شاداب، نرم تر و جوان تر داشته باشید.

ضد پیری

درمان‌های فیشیال، روند افزایش سن و پیری را کند می‌کنند و جلوی بروز چین و چروک‌های پوستی را می‌گیرند. ماساژ صورت با کرم ضد پیری باعث بهبود خونرسانی و اکسیژن رسانی و در نهایت افزایش تولید کلاژن و بهبود خاصیت کشسانی پوست شما می‌شود و نتیجه آن، کاهش خطوط و چین و چروک‌های پوستی خواهد بود.

جوانسازی پوست

لایه برداری، ماساژ، بخار و ماسک در طول درمان فیشیال به جوانسازی پوست کمک می‌کند، به عبارت دیگر، پوستی شاداب، جوان و سالم خواهید داشت. ممکن است نتایج بلافاصله بعد از درمان مشاهده نشود، اما پوست در دراز مدت ترمیم می‌شود و شما این را به خوبی احساس خواهید کرد. البته توصیه می‌شود درمان ادامه دار باشد.

بهبود روال مراقبت از پوست

پزشک با بررسی پوست به این نتیجه می‌رسد که کدام روش فیشیال برای شما مناسب تر است و هم چنین محصول مناسب برای پوست‌تان نیز تجویز خواهد شد. این موارد از اهیمت بالایی برخوردار هستند، چرا که می‌توانند از بروز مشکلات پوستی پیشگیری کنند و پوست شما را در وضعیت خوبی نگه دارند.

درمان مشکلات پوستی

بعد از تشخیص بیماری و مشکل پوستی، فیشیال پوست می‌تواند به درمان و بهبود شرایط پوست کمک کند. مشکلاتی از قبیل جوش‌های سر سیاه، سر سفید، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و زخم‌های آکنه با درمان فیشیال به حداقل می‌رسند یا به طور کامل درمان می‌شوند.

توصیه ها

◽ در خصوص محصولات پوستی که استفاده می‌کنید و هم چنین هر نوع مشکل پوستی خود با پزشک صحبت کنید، چرا که با کمک شما بهترین روش درمانی در نظر گرفته می‌شود و جلوی تحریکات و آسیب‌های پوستی در طول درمان و بعد از آن گرفته خواهد شد.
◽ توصیه می‌شود از چند روز قبل از فیشیال، از محصولات لایه بردار زبر استفاده نشود.
◽ آقایانی که قصد انجام فیشیال دارند، صبح روز درمان نباید صورت خود را شیو کنند، بلکه چند روز قبل باید نسبت به شیو کردن اقدام کرده باشند.
◽ توصیه می‌شود افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند، نسبت به انجام فیشیال اقدام نکنند. برای این دسته از افراد، درمان‌های مناسب تری در نظر گرفته می‌شود.
◽ اگر مراسم خاصی پیش رو دارید، فیشیال را چند روز قبل تر انجام دهید تا پوست ظاهر طبیعی تری داشته باشد.
◽ از آن جایی که بیشتر قسمت‌های صورت و گردن ماساژ داده می‌شود، توصیه می‌شود زیور آلات همراه خود نداشته باشید.

مراقبت ها

◽ اگر محصولات پوستی که در گذشته استفاده می‌کردید، زبر و سفت بوده باشند یا منافذ به خوبی پاکسازی نشده باشند، ممکن است بعد از فیشیال مواردی از قبیل جوش و سوزش ایجاد شود. توصیه می‌شود جهت به حداقل رسیدن قرمزی و لک‌های بعد از درمان، حتما دستورالعمل‌های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کنید و پوست صورت را با استفاده از فوم یا کرم غیر جوش زا، به آرامی تمیز کنید.
◽ بهتر است تا چند روز بعد از درمان از شیر پاک کن برای شست و شوی پوست استفاده نکنید. چرا که بعد از فیشیال، پوست بسیار حساس است و به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت، نباید از هیچ گونه تمیز کننده و اسکراب زبری استفاده شود.
◽ به دلیل حساس بودن پوست بعد از درمان، شست و شوی صورت باید به آرامی انجام شود.
◽ تا جایی که می‌توانید تا چند روز بعد از درمان در مقابل نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید.
◽ از ماساژ دادن پوست بعد از فیشیال، باید خودداری شود.

اثرگذاری و نتایج

فیشیال پوست در حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد، با این حال مدت زمان انجام درمان تا حد زیادی به نوع فیشیال و هم چنین نوع پوست بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی فیشیال‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به بهبود برخی مشکلات پوستی مانند آکنه‌ها کمک می‌کنند و می‌توانند شامل خارج کردن جوش‌های سرسیاه و سر سفید یا لایه برداری شیمیایی باشند. برخی دیگر موارد ممکن است تنها آبرسانی و تغذیه پوست در نظر گرفته شود. بسته به نوع فیشیال، ممکن است از ابزارهایی مانند لامپ چوبی یا میکرودرم استفاده شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. آن چه که اهمیت دارد این است که پزشک باید اطلاعات و دانش کافی در خصوص نوع پوست و درمان مناسب را داشته باشد و مراقبت‌های لازم بعد از درمان را در اختیار بیمار قرار دهد. اما در نهایت، بعد از یک جلسه درمان، شما پوستی هیدراته، درخشان، نرم با جوش‌های کمتری خواهید داشت.