Dr. MH KOREI

مادلینگ و زاویه سازی صورت

به طورکلی به صورت هایی که دارای برجستگی های زیبا و متناسب با سایر اجزای صورت می باشند، صورت زاویه دار یا مدلینگ گفته می شود. این نوع چهره ها بیشتر در چهره افراد مشهور و بازیگران معروف مشاهده می شود. مثلث طلایی صورت شامل چانه،بینی و گونه ها میباشد.همچنین از عوامل اساسی پروفیل صورت میتوان به شکل،اندازه اسکلت و بافت نرم اشاره کرد.
پزشکان زیبایی تعریف خود را از زاویه دار کردن صورت دارند. به طور کلی این عمل زیبایی میتواند در مطب و با بی حسی موضعی انجام شود. همچنین این عمل در یک جلسه مستواند انجام شود و غالبا بدون درد و خونریزی میباشد.

نتایج عمل زاویه دارکردن صورت

زاویه دار کردن یعنی برجسته نمودن نواحی مختلف صورت برای بهتر دیده شدن چهره و صورت. اولین جایی که با برجسته سازی باعث ایجاد زاویه و کات دار شدن صورت میشود منطقه زاویه فکی میباشد یعنی جایی که استخوان فک تحتانی به سمت گوش امتداد میابد. در بعضی اشخاص در این ناحیه یعنی زاویه فکی به طور مادرزادی فرورفته و محو میباشد که با تزریق ژل هیالورنیک در زاویه فکی باعث استخوانی شدن فک شخص میشود. حال با نگاه به چانه و میزان هماهنگی چانه با زاویه فکی جدید شخص پزشک با مشورت بیمار تصمیم میگیرد که مقداری ژل در چانه تزریق کند. در اکثر موارد تزریق ژل در زاویه فک و چانه باید انجام شود. نتیجه بسیار حیرت انگیز است زیرا علاوه بر زاویه دار شدن قسمت تحتانی صورت این عمل باعث میشود که غبغب شخص در صورت داشتن غبغب از قبل دیگر با این عمل کاملا از دید پنهان میشود و این برای کسی که از غبغب خود رنج میبرد بسیار رضایت بخش میباشد زیرا با یک تیر به دو هدف زده است. هم فک زاویه دار و چانه بر جسته دارد و هم اثری از غبغب خود نمیبیند.

پس از تزریق ژل در زاویه فک و چانه باید گونه را بررسی کرد.

کسانی که استخوان گونه کوچکی دارندیا چربی روی استخوان گونه تحلیل رفته است باید مقداری ژل هیالورنیک درهمان جلسه به گونه ها تزریق شودزیرا بابرجسته شدن خط گونه عمل زاویه دارکردن صورت کامل میشود

روش های موجود برای زاویه دار کردن صورت

✔️ بوتاکس
✔️ ژل
✔️ لیفت با نخ
✔️ تزریق چربی
✔️ پروتز

زاویه سازی با نخ

متاسفانه پیری و جاذبه میتواند موجب شود چهره شما افتاده به نظر برسد و خط فک شما، وضوح آن را از دست بدهد. اما امروزه لیفتینگ با نخ بئون جراحی صورت میگیرد و میتواند به شما کمک کند.

این روش که موجب کشیدن پوست میشود، به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون (pdo) به شما کمک میکند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید.

زاویه سازی صورت با ژل

فیلرهای پوستی ژل های تزریقی هستندکه برای پر کردن مناطقی از چهره حجم خود را از دست داده اند، مانند گونه ها، مورداستفاده قرار می گیرد تا صورت را بالا بکشد. همچنین می توان از آن ها برای اضافه کردن حجم به چانه نیز استفاده کرد که به صورت شما حالتی V شکل می دهد. پراستفاده ترین نوع فیلرها از اسید هیالورونیک و کلسیم ساخته می شود، این مواد نیز به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود در نتیجه باعث می شود که این ژل ها مطمئن باشند.

زاویه سازی صورت با چربی

در این روش مقدار کمی از بافت چربی از شکم یا ران های شما برداشته می شود و به صورت کانول های حفره ای به صورت شما تزریق می شود. این کانول ها، لوله های توخالی ۱ میلی متری هستند که انتهای ضخیمی داشته و یک سوراخ کوچک در آن قرار دارد که چربی از آن خارج می شود. رسوبات چربی به صورت قطرات کوچکی در قسمت هایی از صورت که بدان نیاز است، تزریق می گردد. توجه داشته باشید که تنها مقدار کمی چربی از بدن شما حذف می شود و این روش با لیپوساکشن کلا تفاوت دارد.