Dr. MH KOREI

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی صورت چیست این سوال متداول اکثر مراجعه کنندگان کلینیک های زیبایی است؟
هایفوتراپی با تمام مزایا و اثرگذاری بالایی که دارد همچنان در ایران شناخته نمی شود.
شاید یکی از دلایل عمده این عدم شناخت عجله خانم های ایرانی برای زیبا شدن است.

هایفوتراپی صورت روشی غیر تهاجمی است که در آن پوست صورت تحت امواج اولتراسوند یا فراصوت قرار می گیرد.

هایفوتراپی صورت چگونه باعث زیبایی پوست میشود؟

این امواج بدون هیچ عارضه سلول های پوستی را برای تولید بیشتر کلاژن تحریک می کنند. فرایند ساخت کلاژن بسته به سن فرد ممکن است کمی طولانی باشد اما این روش را می توان جزء روش های درمانی پیری پوست به شمار آورد. پوست برای تولید کلاژن تشویق می شود، کلاژن چین و چروک های پوست را پر کرده و با قوام دادن به پوست افتادگی را برطرف می نماید. حال که متوجه شدید هایفوتراپی صورت چیست می توان گفت هایفوتراپی یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی جوانسازی پوست است.

هایفوتراپی صورت چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی صورت یا به اختصار هایفو صورتی روشی روشی غیر تهاجمی است و از این رو نیاز به انجام اقدامات خاصی قبل از مراجعه به کلینیک ندارید. تنها باید بهترین کلینیک هایفوتراپی در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید و از تجربه و مهارت پزشک متخصص پوست و موی حاضر در کلینیک اطمینان حاصل نمایید. اما در طول انجام هایفوتراپی صورت چه می گذرد؟ در این جلسه شما تنها روی تحت دراز خواهید کشید. اغلب پوست بی حس نمی شود چرا که هایفو درد ندارد، مگر اینکه آستانه تحمل شما کم باشد و یا اینکه پوست شما بیش از اندازه نازک باشد. در این زمان پزشک به کمک پمادهای بی حسی پوست شما را برای انجام هایفو آماده می نماید. دستگاه توسط پزشک و گاه اپراتور روی پوست شما کشیده می شود و بعد از کمتر از نیم ساعت کار شما تمام شده و می توانید کلینیک را ترک نمایید. به واقع می توان در جواب سوال هایفوتراپی صورت چیست گفت: هایفو صورت یکی از کم دردسرترین روش های جوانسازی پوست است.

چند جلسه هایفو صورت برای جوانسازی نیاز است؟

فاصله بین هایفوتراپی صورت هر 6 ماه یکبار تعیین می شود. پوست شما بعد از جلسه اول هایفوفتراپی وارد مرحله ساخت کلاژن شده و بعد از دو الا سه ماه نتایج کاملا ملموس و قابل مشاهده ای در روند جوانسازی پوست شما دیده می شود. اما اینکه آیا جلسه دومی در کار باشد و یا اینکه در همین یک جلسه پوست به ایده آل شما نزدیک می شود به عوامل متعددی بستگی دارد.

میزان پیری پوست

اگر چین و چروک و افتادگی پوست شما به مرحله حاد رسیده باشد احتمال دارد که نیاز به جلسه دوم و یا حتی سوم داشته باشید. اما در صورتی که به تازگی چین و چروک های سطحی روی پوست مشاهده کرده اید شاید تنها در یک جلسه مشکل شما حل شود.

سن و سال

پیری پوست اغلب با سن و سال تناسب ندارد. هستند خانم هایی که در سن 30 سالگی چین و چروک های خود را عمیق احساس می کنند و یا خانم های 40 ساله ای که پوست صاف و یکدستی دارند. چین و چروک صورت بیشتر با میزان رسیدگی به پوست، آب و هوای محل زندگی، کم کردن وزن، وراثت مرتبط است. اگر کم سن و سال باشیدد مکانیزم تولید کلاژن در پوست شما قابلیت تحریک و تولید کلاژن بیشتر دارد. اما در خانم های مسن تر این مکانیزم کندتر است و ممکن است به جلسات هایفوتراپی بیشتری نیاز داشته باشند.

میزان رسیدگی به پوست

پوست بعد از سن مشخصی شروع به پیر شدن می کند بهترین کار پیشگیری از پیری پوست است. اگر از پوست خود مراقبت کنید روند پیری آن را کند خواهید کرد. این کار با رسیدگی به پوست امکان پذیر است. اما بعداز هایفوتراپی که پوست شما حوانی خود را بازیافت نیر باید مراقبت از پوست را جدی بگیرید. این کار نه تنها به جوان ماندن پوست شما کمک می کند بلکه کمک می کند که دیگر به جلسات دوم و سوم هایفوتراپی نیاز نداشته باشید.