Dr. MH KOREI

تاثیر مزوتراپی مو : بررسی کامل فواید و عوارض

مزوتراپی روش درمانی برای مو است که توسط یک متخصص با تجربه انجام می شود. تزریقات میکرو با استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای سلامت و رشد مو انجام می شود. در این روش مواد مغذی فولیکول های مو به راحتی در اختیارشان قرار می گیرد. به وسیله این روش، ریزش مو درمان می شود، همچنین ضخامت تارهای موهای نازک شده افزایش می یابد، ریزش مو متوقف و موها براق تر و مقاومتر خواهند شد.

مهم ترین مزیت روش مزوتراپی مو آن است که به فرد کمک می کند تا ترکیبات مغذی و مفید برای فولیکول های موهای خود را با تزریق دریافت کند. هیچ شامپو، ماسک و درمان­های سنتی نمی تواند این ترکیبات مفید را برای مو فراهم کند. علاوه بر این، انجام این روش تنها 20 الی 40 دقیقه زمان می برد، در حالیکه شامپو و ماسک های مو باید چندین بار در هفته استفاده شوند.

مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی ( کلسیم، ید، منیزیم، مس، زینک، سلنیم، آهن و پتاسیم)، عوامل مرتبط با کراتین پوست، آمینو اسیدهای موردنیاز برای رشد مو در پوست سر، می باشد. مزوتراپی برای مو و کف سر بسیار مفید و موثر است. این روش، یکی از محبوب ترین روش های زیبایی مدرن در مواجه با مشکلات مختلف مربوط به مو محسوب می شود. همچنین این روش می تواند اثراتی مانند کاهش شوره سر و فراهم کردن مواد مغذی فولیکول های مو داشته باشد.

با دیدن چه علاِئمی به مزوتراپی سر نیاز داریم؟

◽ افزایش ریزش مو
◽سبوره شدن کف سر همراه با شکسته شدن غدد چربی
◽شوره سر
◽کف سر خشک و آسیب دیده
◽افزایش شکنندگی مو
◽کاهش حجم مو در ناحیه پایه

ترکیبات مزوتراپی مو:

ترکیبات دارویی بسته به نوع مشکل، توسط پزشک متخصص به طور جداگانه متناسب با نیاز هر فرد انتخاب می شود. 2 تا 6 ماده فعال برای هر سرنگ قابل ترکیب می باشد.

خواص ترکیبات :

ویتامین B

ویتامین های گروه B که سوخت و ساز طبیعی بدن را در کنترل دارند، در رشد و احیای مو بسیار موثر هستند. به علاوه، این مواد از جمله ترکیبات مورد استفاده در مزوتراپی می باشند.

مس و زینک

مس و زینک از دیستروفی (ضعف در ساختار مو) ممانعت می کند.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید رشد مو را تسریع می کند.

آمینو اسیدها

آمینو اسیدها پایه و اساس ساختار مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می کنند. فاکتور های رشد ( نرمال کردن جریان خون در کف سر، مقاوم تر شدن فولیکول های مو و کوآنزیم تراکم مو را فراهم می کند)، ساختار مو را بهبود می بخشد.

آیا مزوتراپی درد دارد؟

بله، تا حدودی ممکن است درد داشته باشد. اما این امر بسته به آستانه تحمل درد هر شخص متفاوت است. پشت سر و ناحیه گوش ها حساس ترین نقاط به تزریق می باشند. بعد از مزوتراپی برای پیشگیری از عوارض و ناراحتی شما نباید سر خود را بشویید و از رفتن به استخر و سونا به مدت 4 روز خودداری نمایید. همچنین بهتر است که از انجام این کار در دوران قاعدگی خودداری کنید زیرا در این دوران درد بسیار بیشتری احساس می­ شود.