Dr. MH KOREI

تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر چانه یکی از روش های کم ضرر محسوب می شود، از این بابت که مواد پرکننده در این روش هیالورونیک اسید است که در بدن انسان به طور طبیعی یافت می شود و معمولاً سازگاری در این روش دیده می شود. برای تزریق فیلر چانه نیاز به بی حسی موضعی است. معمولاً بی حسی به همراه مواد پرکننده مرغوب در یک یا دو طرف چانه تزریق می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد تزریق فیلر چانه و شناخت مزایا و عوارض احتمالی این تزریق با ما همراه باشید

تزریق فیلر چانه چیست؟

یکی از از روش های فرم دهی چانه علاوه بر بوتاکس چانه و تزریق چربی به چانه، تزریق فیلر به چانه می باشد. تزریق فیلر به چانه در واقع یک روش فرم دهی است که در آن از مواد پرکننده هیالورونیک اسید استفاده می شود. این کار می بایست توسط پزشک متخصص پوست صورت بگیرد. تزریق فیلر به چانه برای از بین بردن چین و چروک ها عمیق نیز استفاده شده و یک روش هماهنگ سازی نسبتاً جدید محسوب می شود که در مواردی مثل تزریق فیلر بین دو ابرو استفاده می‌شود. مواد پرکننده هیالورونیک اسید در صورتی که با عدم رضایت بیمار همراه باشد با استفاده از آمپول هیالاز قابل حل کردن هستند در صورتی که مواد غیر استاندارد این قابلیت را ندارند. این روش با حداقل درد و نقاهت همراه است.

کاندیدای مناسب تزریق فیلر چانه

✔️ کسانی که پوستی افتاده دارند
✔️ افرادی که درگیر چین و چروک های عمیق در بافت چانه هستند
✔️ افرادی که چانه های عقب رفته دارند
✔️ کسانی که دچار آویزانی غبغب هستند
✔️ افرادی که از فرم صورت خود ناراضی هستند.

عمل تزریق فیلر چانه چگونه انجام مي‌شود؟

برای تزریق فیلر به چانه نیاز به بی حسی موضعی است. معمولاً بی حسی به همراه مواد پرکننده مرغوب به صورت تزریق در یک یا دو طرف چانه در مسیر درست تزریق می شود. ترمیم فیلر چانه نیز بین ۴ الی ۶ هفته پس از جلسه اول است و صلاحدید پزشک در این زمینه بسیار مهم است. این کار نقاهت ندارد و تنها خونمردگی و مقداری تورم دیده می شود که به زودی از بین می رود. در این روش نیاز به بیهوشی کامل نخواهد بود.

مزایای تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر در چانه سبب اصلاح شدن فرم صورت و زیباتر شدن چانه و فک می شود. در میان پوست کلاژن و فیبرهای الاستین وجود دارد که به مرور زمان از بین می رود و به نوعی سفتی عضلات به نسبت قبل کاهش می یابد.

◽ از بین بردن چین و چروک های اطراف چانه
◽ کمک به سفتی پوست
◽ از بین بردن حالت افتادگی غبغب
◽ ظرافت صورت
◽ از بین بردن علائم پیری
◽ برطرف کردن مشکلاتی از قبیل عقب بودن چانه
◽ فرم دهی چانه حتی در صورت های مربعی و تیز یا کوچک
◽ روشی بدون دردسر و آسان و سریع
◽ طراحی فک جذاب v شکل

عوارض تزريق فيلر چانه

فیلر چانه هیچگونه عوارضی به همراه ندارد و بسیار روش بی خطری محسوب می شودهمانطور که در عوارض بوتاکس چانه گفته شد باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که پیش متخصص برای تزریق نروید ممکن است عوارضی برای شما بوجود آید نظیر:

◽ اگر فرد تزریق کننده مسیر درست انتقال را پیدا نکند چانه دچار کجی می شود.
◽ هر نوع فرورفتگی به واسطه تزریق فیلر حل نخواهد شد.
◽ در صورتی که بهداشت رعایت نشود روشی عفونت زا است.
◽ مواد پرکننده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و فیلینگ در شرایط درستی صورت بگیرد.

مراقبت بعد از فیلر چانه

◽ تورم یک الی دو روز طبیعی است و استفاده از کمپرس یخ انتخاب خوبی است.
◽ ممنوعیت در استفاده از مواد آرایشی حاوی آلفا هیدروکسی اسید و سایر مواد فعال
◽ ممنوعیت آرایش حداقل برای ۲۴ ساعت
◽ ممنوعیت وارد کردن وزن و فشار به چانه( دستتان را زیر چانه نگذارید)
◽ خودداری از مصرف الکل
◽ ممنوعیت در خصوص ورزش های شدید جسمی

ماندگاری فیلر چانه

تاثیر عملکرد تزریق ژل چانه یا همان تزریق فیلر به چانه در ۱۴ روز مشخص می شود و نتایج قابل ملاحظه و به نسبت سایر روش ها فوری است. این روش غیر تهاجمی بوده و به نسبت جراحی به صرفه تر است. نتایج حاصل از تزریق فیلر به چانه با ظاهری طبیعی همراه است و بین ۶ الی ۱۲ ماه زمان ماندگاری تزریق فیلر چانه اعلام شده است. برای تناسب بیشتر صورت همچنین می‌توان از تزریق فیلر لب و تزریق فیلر شقیقه استفاده کرد.

تزریق فیلر به چانه در افراد بالای ۴۰ سال

تزریق فیلر به چانه در خانم‌های بالای ۴۰ سال به منظور کاهش علائم پیری و از بین رفتن غبغب انتخاب می شود و سبب می شود که چانه های تحلیل رفته بازسازی شوند. تزریق فیلر به چانه در مردان اغلب بالای ۴۰ به منظور از بین بردن چین و چروک های عمیق است. آقایان معمولاً در سنین پیری با کاهش تستوسترون همراه هستند و دچار تحلیل استخوان هستند. تزریق فیلر به چانه در افراد زیر ۴۰ سال معمولاً زمانی است که چانه ها کوچکتر هستند و یا چانه در موقعیت عقب تری قرار دارد. و برای هماهنگ سازی اجزای صورت به کار می رود.